Μέχρι το πρωί γλέντησαν φίλοι και μέλη του Συλλόγου Ποντίων Φοιτητών Βόλου «Οι Αργοναύτες», που έγινε την Παρασκευή 27 Απριλίου, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Ergon Showground».
Στην εκδήλωση τα χορευτικά τμήματα του σωματείου παρουσίασαν παραδοσιακούς χορούς, με την παράσταση να κλέβει η σέρρα των ανδρών.
Ακολούθησε ποντιακό γλέντι με τους καλλιτέχνες Αλέξη Παρχαριδη και Παναγιώτη Θεοδωρίδη στο τραγούδι, Μπάμπη Λαζαρίδη στη λύρα, Μιχάλη Σιώπη στο κλαρίνο και Ειρήνη Σαχταρίδου στο αγγείο.
Ακολουθούν φωτογραφίες από τον ετήσιο χορό του συλλόγου.
- Φωτογραφίες: Ανδρέας Μάττος / facebook.