Με ιδιαίτερα μεγάλη παρουσία νέου κόσμου, μελών και φίλων του Συλλόγου Ποντίων Ελευθέριου-Κορδελιού πραγματοποιήθηκε ο ετήσιος χορός του συλλόγου στις 3 Φεβρουαρίου, σε κέντρο της περιοχής.
Ήταν μια βραδιά ποντιακή, ξέφρενου γλεντιού, υπό τους ήχους κεμεντζέ και νταουλιών και τις μελωδικές φωνές γνωστών Ποντίων τραγουδιστών.
Ο κόσμος, αφού απόλαυσε τη μουσικοχορευτική παράσταση των χορευτικών ομάδων του συλλόγου που άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, με το πρώτο άκουσμα της αγαπημένης ποντιακής λύρας πλημμύρισε την πίστα χορεύοντας μέχρι το πρωί.
Σέρρα από το τμήμα παραστάσεων του συλλόγου (βίντεο: Νίκος Αλβανούδης)
Οι καλλιτέχνες Γιώργος Ιωαννίδης, Γαβρίλος Σιδηρόπουλος, Μπάμπης Κεμανετζίδης και Χάρης Αθανασιάδης κράτησαν το γλέντι σε αμείωτους ρυθμούς μέχρι αργά.