Παράδοση, πολύ κέφι, και διασκέδαση μέχρι αργά χαρακτήρισαν τον ετήσιο χορό της Ένωσης Ποντίων Μενεμένης «Ο Εύξεινος Πόντος» το περασμένο Σάββατο. Ο χώρος δεξιώσεων «Έναστρος» που φιλοξένησε το χορό γέμισε από μέλη και φίλους του συλλόγου.
Όλα τα χορευτικά τμήματα της Ένωσης παρουσίασαν δείγματα της δουλειάς τους σε μια φιλική ατμόσφαιρα που θύμιζε οικογενειακή συνεστίαση.
Τα σκήπτρα της διασκέδασης κράτησαν μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες οι καλλιτέχνες Γιώργος Αετόπουλος, Λεωνίδας Τεκτονίδης, Νίκος Δουλγερίδης, Στράτος Νάστος, Έφη Καρυπίδου, Αλέξης Ακπατζίδης, και δύο παιδιά του συλλόγου: η Θένια Περπερίδου (λύρα) και ο Χάρης Περπερίδης (νταούλι). Η παραδοσιακή βραδιά άφησε απόλυτα ικανοποιημένο το ΔΣ του Συλλόγου, τόσο από την προσέλευση του κόσμου όσο και από την όλη οργάνωση του χορού.
- Φωτογραφίες: Ένωση Ποντίων Μενεμένης «Ο Εύξεινος Πόντος».