Τα φαινόμενα βίας κατά τη διάρκεια ελέγχων των υπαλλήλων της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων σε καταστήματα και επιχειρήσεις αρχίζουν και παίρνουν ανησυχητικές διαστάσεις. Προφανώς, για αυτόν το λόγο η ΑΑΔΕ συνεχίζει το πρόγραμμα φυσικής κατάστασης και αυτοάμυνας που παρέχει στους εφοριακούς.
Όπως έκανε γνωστό με ανακοίνωσή της η Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων, σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης, συνεχίζει το πρόγραμμα Φυσικής Κατάστασης και Αυτοάμυνας για τρίτη χρονιά (περίοδος 2017-2018) και καλεί τους υπαλλήλους της στις προπονήσεις που θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα στον Άτλα Καλλιθέας και κάθε Τετάρτη στον Άγιο Κοσμά (στο Ελληνικό).
Οι προπονήσεις ξεκίνησαν τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου και το πρόγραμμα αυτό παρέχεται στους υπαλλήλους της ΑΑΔΕ δωρεάν.