Για 15η συνεχόμενη φορά συναντήθηκαν οι Αυγιώτες και οι φίλοι τους, στο πολιτιστικό διήμερο που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αυγής την Παρασκευή 25 και το Σάββατο 26 Αυγούστου 2017, στο γήπεδο του χωριού.
Ποντιακοί χοροί από τα τμήματα του Συλλόγου, φαγητό, ποτό αλλά και τρικούβερτο παραδοσιακό γλέντι συνέθεσαν το σκηνικό του διημέρου.
Οι Αυγιτώτες και οι φίλοι τους γλέντησαν μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες με τους: Στάθη Νικολαΐδη, Γιώργο Ατματσίδη, Μιχάλη Κουρτίδη, Κώστα Θεοδοσιάδη, Φάνη και Νίκο Κουρουκλίδη, Γιάννη Μπουλούκα, Σταύρο και Γιώργο Σιαμλίδη, Γιάννη Δασκουλίδη και Γιώργο Ιακωβίδη.
- Φωτογραφίες: Κατερίνα Μπίλη.