Κλεισμένος σε σακούλα που εντοπίστηκε δίπλα σε κάδο απορριμμάτων στην οδό Πολυκάρπου στον Κολωνό βρέθηκε σήμερα το πρωί ανθρώπινος σκελετός. Αστυνομικές πηγές αναφέρουν πως προς το παρόν εξετάζονται όλα τα ενδεχόμενα καθώς μπορεί να πρόκειται για εγκληματική ενέργεια ή τα οστά να χρησιμοποιήθηκαν για ιατρικούς σκοπούς και κάποιος να τα άφησε στο σημείο. Το σενάριο τα οστά να χρησιμοποιήθηκαν για ιατρικούς σκοπούς δεν φαίνεται απίθανο μια και τα οστά ήταν καθαρά.
«Τα κόκαλα ήταν σκορπισμένα έξω από τον κάδο. Κάποιος είχε ανοίξει το χαλί μέσα στο οποίο ήταν τυλιγμένα» δήλωσε στο protothema.gr εργαζόμενος στην περιοχή.
Φως στην υπόθεση αναμένεται να ρίξει η ιατροδικαστική έκθεση.